۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۹ دي
بخش های کتابخانه

کتابخانه مرکزی دانشگاه در یک طبقه در مجموعه معاونت آموزشی وتحقیقات واقع شده است که شامل بخش های زیر می باشد :

 امانت:

مهمترین خدمات این بخش عبارتند از : امانت دادن منابع ، بررسی و پیگیری برگشت منابع ، اعمال مقررات دیرکرد ، بررسی مخازن به منظور قفسه خوانی و وجین کردن مجموعه کتابخانه واقع گردیده است و روزانه جوابگوی بیش از 150 نفر مراجعه کننده می باشد.

کتب مرجع:

کتابهای مرجع  کتبی هستند که با علامت (م ) و یا (REF ) مشخص شده اند و در موارد خاص به آنها مراجعه می شود (مثل دایره المعارفها ، واژه نامه ها ، زندگی نامه ها ، اطلس
ها و ...) این کتابها در صورت نیاز مراجعین طبق مقررات و آئین نامه کتابخانه به امانت داده می شوند. این بخش دارای مجموعه ای در حدود200 جلد کتاب  (لاتین و فارسی ) می باشد و در قسمتی ازکتابخانه واقع شده است.

نشریات ادواری:

این بخش شامل25  عنوان مجله لاتین و 45 عنوان مجله فارسی و چندین عنوان روزنامه است .این مجموعه بنابر نیازهای آموزشی رشته های مختلف دانشگاهی و زمینه های مختلف پژوهشی گردآوری شده است. بخش نشریات جاری در کتابخانه واقع شده است .

سالن مطالعه:

این بخش در دوقسمت مجزادر کتابخانه واقع بوده و ظرفیت 60 نفر دانشجو را دارد.
سفارشات:

در این بخش فرایند فراهم آوری منابع شامل انتخاب ، سفارش ، تهیه منابع انجام می شود.در این بخش جهت تامین کتب و نشریات مورد نیاز دانشگاه فعالیتهای زیر انجام می گیرد:
1دریافت تقاضا و تکمیل اطلاعات کتابشناختی آن
2کنترل تقاضا ها با منابع کتابخانه
3تشکیل کمیته انتخاب منابع و پیگیری مصوبات آن
4اشتراک و خرید منابع اطلاعاتی فارسی
5امانت بین کتابخانه ای
6تهیه و سفارش انواع منابع اطلاعاتی لاتین
7دریافت منابع اطلاعاتی

سمعی بصری:

.در این بخش مجموعه ای از کتب به صورت CD نگهداری می شود که مراجعین می توانند با ارائه کارت معتبر از مسئول بخش مربوطه به امانت گیرند.

خدمات فنی:

این بخش وظیفه فهرست نویسی و آماده سازی مجموعه کتابهای فارسی و انگلیسی را بر عهده دارد و فهرست نویسی کتابها مطابق قواعد فهرست نویسی انگلوامریکن و بر اساس نظام رده بندی کتابخانه ملی پزشکی (NLM ) انجام می شود و سیستم کتابخانه باز می باشد. این بخش در کتابخانه واقع شده است .

 

تاریخ به روز رسانی:
1400/10/04
تعداد بازدید:
313
Powered by DorsaPortal